Walczenie przeciwko zanieczyszczeniu powietrza

Dzień Czystego Powietrza obchodzony był raptem kilka dni temu.Z tego właśnie powodu należy nabrać trochę refleksji nawiązujących do dość dużego problemu, pojawiającego się w obrębie całego kraju. Mowa tu definitywnie o smogu, który z pewnością potrafi okazać się dla ludzi naprawdę niezwykle niszczycielski. Toksyny, które wdychamy niestety każdego jednego dnia, mają niewątpliwie związek z nieustannym rozprzestrzenianiem się obecnego koronawirusa, z którym zmaga się praktycznie cały świat już niecały rok. Definitywnie warto nieprzerwanie informować czym jest degradacja powietrza bądź jakimi metodami można z takim kłopotem walczyć.

W kilku stacjach telewizyjnych, z okazji Dnia Czystego Powietrza został poruszony właśnie ten temat. Należy posiadać wiedzę dotyczącą tego, że obecnie w Polsce zaczął się grzewczy sezon, a razem z nim wrócił też problem ze smogiem. Skuteczne i ergonomiczne ogrzewanie naszych mieszkań to jeden z najskuteczniejszych sposobów na przeciwdziałanie zanieczyszczeniu powietrza. Rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego powiadomił nas ponadto, iż większość smogu w Polsce wyrabiamy my sami w naszych domach. Uznał, że jeżeli nie zlikwidujemy kotłów, które zanieczyszczają nam środowisko, wówczas nie rozwiążemy tego kłopotu.

Ponadto, w walkę z zanieczyszczonym środowiskiem podłączył się także Zespołów Elektrociepłowni PAK. Wyrabiana przez wspomnianą spółkę energia, za około 10 lat będzie zeroemisyjna, jak ogłosił Piotr Woźny, prezes spółki. Miejmy na uwadzę również to, iż problem ze smogiem i z SARS-CoV-2 możemy ze sobą bezpośrednio połączyć. Plaga COVID dała o sobie znać w terenach o nadzwyczaj wysokiej degradacji powietrza, a więc w przemysłowych regionach Chin oraz włoskiej Lombardii.

Jeśli chodzi o smog bez żadnych wątpliwości warto również wiedzieć, co w zasadzie jest generalną przyczyną. Zatem jest to tzw. niska emisja, odpowiadająca za wystąpienie w powietrzu bez liku niekorzystnych substancji takich jak SO2, PM10, PM2,5 a więc dwutlenek siarki, szkodliwy dla człowieka a także dla całego środowiska, metale ciężkie, NOx tlenki azotu, odpowiedzialne za dziurę ozonową czy też chociażby dioksyny, a więc związki chemiczne odpowiedzialne za pojawienie się nowotworów. Wiedza dotycząca tych wszystkich specyfikacji jest niezmiernie istotna, w głównej mierze ze względu na nasze zdrowie i zdrowe, otaczające nas każdego dnia środowisko.

Zostaw komentarz