Wiadomości

Rozmowa z księciem Harrym a także Meghan Markle

W ostatnich dniach, czyli 7.03 o 20:00 odbył się wywiad znanej prezenterki telewizyjnej Oprah Winfrey z księciem Harrym i jego żoną Meghan Markle. O spotkaniu tym stało się nieprawdopodobnie głośno i do tej pory jest to jeden z głównych tematów w otoczeniu różnych mediów. Był to pierwszy wspólny wywiad księżnej Meghan i księcia Harry'ego po odejściu pary z królewskiej rodziny oraz wyprowadzce do Stanów Zjednoczonych. W trakcie telewizyjnej rozmowy z Winfrey para wyjaśniła powody swych decyzji i przedstawiła własną wersję wydarzeń z życia na dworze królewskim. Na rozmowie pojawiły się zarzuty obojętności, rasizmu i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Co więcej, na podstawie zamieszczonego kilka dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym konflikcie w królewskiej rodzinie stoją bardziej po stronie królowej Elżbiety a także reszty członków rodziny niż Harry'ego i Meghan. Jednakże nie można ukryć, że poparcie jest niepomiernie zróżnicowane, w zależności od sympatii politycznych i wieku. Tabloidy brytyjskie informują, iż w przypadku gdy Meghan i Harry pragnęliby kiedyś powrócić na łono rodziny, to tym właśnie wywiadem przekreślili definitywnie swoją możliwość. Prócz wspomnianych wcześniej kwestii para poruszyła również sferę myśli samobójczych Meghan oraz tego, że książe nie dostrzegał wcześniej tego, że jest on "uwięziony", jak sam dodał.

Prowadzący kanał na platformie YouTube, zajmujący się szukaniem poszczególnych informacji Archie Manners i Josh Pieters, zachęcili 4 znawców omawiających w mediach kwestie królewskiej rodziny na analizę wywiadu dwa dni przed jego emitowaniem. Doświadczeni profesjonaliści, w tym dawniejszy sekretarz prasowy królowej brytyjskiej, omówili całą rozmowę, zarzucając w ten sposób Winfrey brak obiektywnego podejścia a z kolei Meghan Markle stosowanie ostrego a także bezkompromisowego języka. Wywiad Winfrey z Harrym i księżną Meghan zaprezentowany został w wieczornym TVN24. Wówczas wywiad ten oglądało średnio w przybliżeniu milion widzów. Ta telewizyjna stacja stała się wtedy wiceliderem rynku, osiągając tym samym przewagę nad Polsatem i TVN.

Równocześnie mówi się, że wywiad ten jedynie udowodnił legendę dotyczącą Oprah jako redaktorki, która umie wykrzesać z rozmówcy wszystko, uwzględniając drobiazgi. Z uwagi na niesłychane szczegóły pary książęcej tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", chociaż Oprah robiła to już wiele razy. Bez dwóch zdań należy stwierdzić, iż fakt ten będzie w ciągu najbliższych tygodni z pewnością często komentowany.

Zostaw komentarz